Ako ťažko sa dnes žije majiteľom bavorákov

Autor: Jozef Vlasák | 9.11.2013 o 17:50 | (upravené 9.11.2013 o 18:01) Karma článku: 11,16 | Prečítané:  1430x

Kto má v dnešnej dobe veľké auto, tzv SUV - čko je takmer určite zbohatlík, výpalník, alebo mafián (alebo politik, čo je viac-menej kombinácia predchádzajúcich možností). Toto je zaužívné tvrdenie nás závistlivých, nespravodlivo kritizujúcich ľudí. Čo ak si to auto kúpil len preto aby s ním mohol lepšie prejsť na svoju samotu v lazoch, kde sa nejaká felícia nepreškriabe? Alebo aby na ňom vozil svoju staručkú babičku na vyšetrenia ku lekárovi a ona nemusela nasadať a vysadať z nízkeho športiaku?

Na parkovisku sa za rad stojacich áut postavil veľký bavorák. Jedno z áut sa práve snažilo vycúvať. Pani z bavoráku na trúbenie a upozornenie že zavadzia pri výjazde odpovedala že nevie kam chce dotyčný ísť a keď ju upozornil, že pred sebou má vysoký obrubník a musí cúvať, len mykla plecom. Veď nech len ide. Veď aj ona stojí na parkovisku. Síce o pár metrov veľa vyznačených boxov, ale veď toto všetko je parkovisko. Vôbec nespochybnila šoférove kvality, naopak ani sa mu nesnažila ukázať vzdialenosť pri cúvaní. Následne vybrala z auta kabelku, zabuchla dvere a odišla. Pán z cúvajúceho auta najprv onemel od úžasu a potom sa na hlavu odchádzajúcej pani zniesla spŕška nadávok. O minútu na to sa z vedľajšieho miesta pohlo ďalšie auto. Počas pár minút, kým aj tento pán vycúval sa cez otvorené okníčko rinuli invektívy na adresu majiteľa BMV. Dokonca aj niekoľko okoloidúcich odsúdilo počínanie tej arogantnej a nevšímavej pani.

Nikto sa očividne nezamyslel nad možnosťou, že dotyčná pani to vôbec nemusela myslieť zle. Ona totižto vôbec nemyslela. Arogantné, drzé  a sebecké správanie sa stáva bežnou skutočnosťou a je vo veľkej miere využívané pri bežnom kontakte a medziľudských vzťahoch. A táto "choroba" postihuje čoraz väčšie percento našej spoločnosti.

A preto by sa tí dvaja šoféri mali zamyslieť nad svojim vulgárnym vyjadrovaním a možno sa dodatočne ospravedlniť za tie nadávky! Veď tá pani tým nič zlé nemyslela. Ona nemyslela vôbec...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?